Szerző Téma: Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota  (Megtekintve 25127 alkalommal)

Nem elérhető almasii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • Profil megtekintése
Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Dátum: 2008. május 29. - 13:47:55 »
Üdvözlet az Adminisztrátornak és a Lista tagoknak !
A Retyezát hegység régi barátja vagyok. Évente 1-1 túra erejéig szoktam oda menni. Nem vagyok hegymászó, bár a terepet jól bírom. Inkább fotózok.
Június második felében fotós társasággal készülünk a Retyezátba. Fontos lenne tudnunk, hogy a Rotunda - Pelága rét közötti úton lehet-e (majd akkor) közlekedni személyautóval. A honlaápon olvastam, hogy 2007. őszén egy vihar fákat öntött az útra. Ezt eltakarították már ? Ha akadályok vannak, akkor meddig lehet kocsival eljutni?

Köszönettel:   Almási István Szekszárdról

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #1 Dátum: 2008. május 30. - 13:42:22 »
Kedves István!

Pontosat sajnos nem tudok, de a tél folyamán valószínűleg nem nyúltak hozzá - talán valamikor mostanában. Esélyes, hogy csak a Rotundáig tudtok autóval menni...

Ha valakinek pontosabb információi vannak, kérem ossza meg velünk.

Üdv: Péter
Budai Péter (admin)

Nem elérhető almasii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • Profil megtekintése
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #2 Dátum: 2008. június 02. - 09:08:47 »
Kedves Péter !

Köszönöm a választ. Kitől lehet esetleg még érdeklődni. A Nemzeti Parknál esetleg van valaki, aki napra kész információval vír és még válaszolni is hajlandó? Korábban volt ott ilyen, de az már elment.

Üdvözlettel:  Almási I.

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #3 Dátum: 2008. június 02. - 15:52:06 »
Kedves István!

Elvileg az erdészet lenne a legilletékesebb, azt hiszem. A Dévai igazgatóság oldalán (http://www.silvahd.ro/subunitati.html) az alábbi elérhetőséget találtam:

Ocolul Silvic Retezat
Râu de Mori
Str. Principală, nr. 6
tel. 0254-776070
tel. 0372-701345

Viszont nem tudom, hogy a románon kívül milyen nyelven értenek/beszélnek. Ha nem sikerül szót érteni velük, próbáld meg Gentiana ház gondnokait (Deák Lajos, ill. Bartók Csaba - telefonszámukat megtalálod a menedékházak oldalán). A Nemzeti Parkosok nekem sem tűntek túl kommunikatívnak...

Remélem sikerül kideríteni.

Üdvözlettel: Budai Péter
Budai Péter (admin)

Nem elérhető almasii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • Profil megtekintése
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #4 Dátum: 2008. június 04. - 07:54:13 »
Köszönöm ! Megpróbálom.

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #5 Dátum: 2008. június 18. - 10:24:33 »
Most hétvégén jártam a Retyezátban és a Gentiánában utánakérdeztem a dolognak. Még nem járható az út kérdéses szakasza  :(

Üdv: Péter
Budai Péter (admin)

Nem elérhető kalandtura

  • Aktív tag
  • ***
  • Hozzászólások: 15
    • Profil megtekintése
    • Kalandtura
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #6 Dátum: 2008. július 02. - 08:38:27 »
Sziasztok!
Hétvégén voltam a Pietrele-Gentiana-Bucura útvonalon , fent találkoztam egy házaspárral aki a Rotunda-Pelegi rét felöl jöttek fel .Elmondásuk szerint járható  az út a rétig. A Gentiana háznál érdekes módon nem tudtak a fa kidőléséről vagy eltávolításáról.

Nem elérhető petra

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
    • Profil megtekintése
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #7 Dátum: 2008. július 02. - 10:53:48 »
Sziasztok!
Én is a hétvégén (jún 27-29)voltam a Retyezátban, és kocsival is járható az út a Rotunda után is. Egy helyen volt kicsit rázós, mert a patak elmosta az utat, de lépésben ott is el lehetett menni egy sima személyautóval. Az út végén van egy parkoló, és bár nem őrzik, de nem lett semmi baja az autónak, és többen is parkoltak ott. A Rotundához vezető úton a gát előtt egy helyen nincs aszfalt az úton, mert ott van az említett omlás, de el van takarítva. Ja, és a gát után van egy sorompó, a nemzeti park határán, ahol fizetni kell 1 leit személyenként+ 3 leit autónként+ha ott maradtok, akkor +2 lei/fő/nap. Mi a Buta- menedékházban laktunk, és teljesen kultúrált volt.
Jó utat, Petra

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #8 Dátum: 2008. július 07. - 11:25:51 »
Sziasztok!

Köszi a tudósításokat, most már több forrásból is egyértelműen az derült ki, hogy járható az út a Pelága-rétig, lehet tehát bátran menni arrafelé (személyautóval is).
Budai Péter (admin)

Nem elérhető oarpi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #9 Dátum: 2008. szeptember 18. - 09:31:06 »
Az út jól járható. A Rotundától a rétig 40 perc.

Rotundáról annyit, hogy bár (gondolom) román viszonylatban jónak számít, és valóban, mert van melegvíz, kényelmes ágy, villany, lehet biliárdozni, azért van 3 megjegyzésem:

1) internetes foglalásra nem reagáltak, és az SMS-re sem (műholdas telefonjukra ingyenesen küldött SMS).
2) darts ugyan van, de nem használható, mert kitörött a hegyük
3) a honlapjukon írt "bicikli flotta" nem létezik. Pedig jó lenne a rét és mondjuk Lunca Berhina közötti közlekedésre, ha csak egy autó áll rendelkezésetekre.

Apróságok, de ha egyszer vmit hirdetünk magunkról...

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #10 Dátum: 2008. szeptember 18. - 15:01:50 »
Szia! Köszi az infókat, a szállásfoglalással kapcsolatos problémát kiírtam a megfelelő oldalra is. Gondolom megemlítetted nekik is - ők mit mondtak erre? A honlapjukat valószínűleg rég nem frissítették, ezért lehet rajta olyan dolog is, ami már nincs vagy nem működik. A darts talán nem olyan nagy érvágás :) a bringák hiánya azonban bosszantó lehet, ha előzetesen számol velük az ember.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető csotris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #11 Dátum: 2013. május 14. - 22:20:22 »
2013. május 11-14-ig voltunk a Retyezátban. Általában a víztározótól megyünk fel autóval a Peleága-rétig. Most az úton a még helyenként megmaradt hó miatt csak 12km-t tudtunk felmenni autóval. A maradék 8km-t a rétig csak gyalog tudtuk megtenni (2óra nagy zsákkal). Szerintem május végére le fog teljesen olvadni az útról a hó. Most is csak ott van, ahol a fák árnyékolása miatt megmaradt. Hólánc esetleg segíthet,de nekünk az volt a problémánk,h teljesen felfeküdt az Opel Agila.
A túrista utak egyébként jól járhatóak bakanccsal. Mi csak egy helyen használtunk hágóvasat a Bukura tótól a Peleága csúcsra menetben.
Éjjel -2 - 0 fok volt, nappal 4-12 fok, sátraztunk. Rajtunk kívül csak egy sátor volt épp akkor.
Jó túrázást mindenkinek!

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #12 Dátum: 2013. május 16. - 10:26:34 »
Köszi! Továbbadtam a hírt Facebook-on is, hogy minél több Retyezát-rajongóhoz eljusson.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető sturupaltinei

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 85
    • Profil megtekintése
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #13 Dátum: 2013. augusztus 04. - 09:10:53 »
Augusztus 3-án,Malomviz-Gura Zlata-Peleaga rét-Bukura tó túrán vettem részt.Malomviztől a Peleaga rétig autóval mentünk.Gondolom sok turistát érdekel az út helyzete.A Tomeasa gátig az út aszfaltozott vagy betonozott.Innen meg kell venni az 5 lejes belépőjegyet és 7 lejes autós belépöt ami hét napra érvényes,és egy 2o km-es erdei út következik.Jelenleg ez az út közepes magasságú autókkal járható.Mi a Dacia Logánnal és Skoda Oktáviaval felmentünk de egy alacsonyabb tipusú Wolsvagent a Rotunda tisztás közelében hagytunk.A Lunka Berhina és Peleaga rét közötti kanyarokban van két-három veszélyesebb útszakasz.Mindenesetre a Peleaga rét melletti parkolóban több mint 5o gépkocsi volt.

Nem elérhető zozoka14

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:Lepusnyik-völgyben vezető erdészeti út állapota
« Válasz #14 Dátum: 2014. június 09. - 22:33:48 »
Sziasztok!
2014 július elején a Gura Apei víztározó felől a Nagy-Lepusnyik völgyben a Pelága rétig szeretnénk autóval menni. Milyen állapotú az erdei út? Személyautóval járható? 2007 és 2009-ben voltunk arra, akkor el tudtunk menni a Pelága rétig, illetve lehetett sátorozni a területen. Akkor kellett fizetni a sorompónál. Változott valami azóta? üdv, Zoli