Szerző Téma: Belépődíj a nemzeti parkba  (Megtekintve 16290 alkalommal)

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Belépődíj a nemzeti parkba
« Dátum: 2010. május 11. - 13:42:47 »
A nemzeti park weboldalán olvasható hír szerint idén áprilistól újra belépődíjat szednek a Retyezátba látogató turistáktól. A 7 napig érvényes belépő összege csekély, fejenként 5 lejbe kerül (14 éves kor alatt a belépés ingyenes). A befolyt összegből a szemétszállítás költségeit szándékoznak finanszírozni.

A közlemény szerint a Nucşoara-i látogatóközpontnál és a Gurai Apei víztározónál lehet jegyet váltani. Hogy mi van azokkal, akik Râuşor, vagy a Buta-szoros felől közelítik meg a hegységet, arról nem szól a fáma... Igyekszem utánajárni a dolognak!
Budai Péter (admin)

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Belépődíj a nemzeti parkba
« Válasz #1 Dátum: 2010. május 14. - 15:09:26 »
Kérdésemre a nemzeti park azt a tájékoztatást adta, hogy a következő két hét folyamán fogják kialakítani a belépődíj szedés infrastruktúráját a park területére bevezető utakon. Egyenlő elbánásban lesz része tehát a Pietrele, Râuşor, Gura Zlata és a Buta-szoros felől érkezőknek.

Ne sajnáljuk azt az 5 lejt, ennyivel hozzájárulhatunk a Retyezát tisztaságához...
Budai Péter (admin)

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Belépődíj a nemzeti parkba
« Válasz #2 Dátum: 2010. május 15. - 17:41:12 »
Frissítettem a nemzeti parkot bemutató oldalt, ahol egy bekezdésben összefoglalva megtalálható minden információ a frissen bevezetett belépővel kapcsolatban.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető klumpa

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
    • Profil megtekintése
Re:Belépődíj a nemzeti parkba
« Válasz #3 Dátum: 2010. május 17. - 12:20:07 »
5 lejt tényleg nem szabad erre sajnálni (szerintem a rendszer üzemeltetése többe fog kerülni)
Alig várom már, hogy mehessek ki!

Nem elérhető retyezat

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 38
  • Erdély ékköve a Retyezát hegység
    • Profil megtekintése
    • Retyezát
Re Szegyen!!!!!!!!!!!!
« Válasz #4 Dátum: 2010. augusztus 13. - 17:16:36 »
   
   Most erkeztunk haza a Retyibol,

  Nagyon szep helyeken jartunk, amerre mentunk minden apro szemetet felszedtunk es atadtuk a hegyimentoknek.
  Nagyon sok szemet van mindenfele!!! MIERT??? meg mindig.
Meg ott is szemet van ahol ember nem jar (pl.cipotalp, ezeket ledobjak a csucsokrol)
Es elszomorito hogy egyesek eldugjak kovek, bokrok ala vagy akar 10 meterre bedobjak az erdoben.
  Szoval tenyeg ne sajnaljuk az 5 lejt?! De hidjetek el sokkal tobbet teszunk azzal hogy nem dobunk el semmit! vagy akar probaljuk meg osszeszedni a mar eldobott szemetet, tudom furcsan fognak ratok nezni a turazok (ismeros erzes) de ezzel teszunk igazan jot e Hegynek!!!!!!!
   
    A Bukuranal figyeltem a hegyimento cigizett, ugyanugy eldobta a menedekhaz elott a csikket!

   KERDEM EN, EZT A BELEPOT EZEK TENYLEG SZEMET SZEDESRE KOLTIK????
retyezat

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Belépődíj a nemzeti parkba
« Válasz #5 Dátum: 2010. augusztus 13. - 18:03:47 »
A belépőből befolyt összegből fent a hegyen egész biztos nem szednek szemetet, csak azt viszik el, ami a lenti konténerekbe megérkezik (vagy ott termelődik, lásd: Pelága-rét). Tehát egyetértek, a leghatékonyabb dolog, ha mi is "beszállunk" a szemétszedésbe amikor a hegyen járunk - erre buzdítok én is mindenkit. A Bukura-tónál én is tapasztaltam nem hegyimentőhöz illő viselkedést, ehhez no comment... :(
Budai Péter (admin)

Nem elérhető dilidoki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Belépődíj a nemzeti parkba
« Válasz #6 Dátum: 2010. augusztus 29. - 20:04:28 »
Kedves Kollégák!

Mi is fenn voltunk a Bucura tónál öt napig augusztus első felében. Nem tudom merre jártak a szemétszedő kollégák, én nem tapasztaltam a Carnic - Bucura-tó útvonalon, illetve a Peleaga rétnél azt a temérdek szemetet, amiről írtak. Álláspontom szerint sokat javult a szeméthelyzet a nemzeti parkban, remélem e tendencia folytatódik. Azt pedig ne várjuk, hogy azért a potom 5 lejért még szemétszedőket is alkalmaznak, hogy az általunk szétdobált szemetet majd 2000 méteren összeszedik. Az 5 lej inkább szimbolikus, talán többe kerül a konténerek Carnicról vagy Poiana Peleaga-ról történő leszállítása. Remélem senki sem gondolja, hogy az 5 lej kifizetésével "megváltja" a jogot a szemetelésre. Azt hiszem az a legegyszerűbb, ha mindenki leviszi az összegyűjtött szemetét valamelyik konténerbe.
Inkább a kis (és főleg nagydolog) kérdése elszomorító. Az ember nem tud húsz lépést megtenni a törpefenyvesben anélkül, hogy ne lépne bele "valamibe". A hegyimentők épülete mellett épült fabódé már igencsak megviselt, ha épülne egy stabilabb "könnyítőépület", az igen nagy áldás lenne minden túrázónak.

Nem elérhető Bella

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Retyezat 2010
    • Profil megtekintése
Re:Belépődíj a nemzeti parkba
« Válasz #7 Dátum: 2010. október 28. - 10:50:48 »
[  Kedves Dilidoki Kollégánk nem tudom merre járt hogy nem látott szemetet, sajnos mindenhol sok szemét van! még ott is ahol útvonal nincs!
Ösztönözzünk minél több Túrázót arra hogy egy kevéske kis szemetet szedjünk fel az ösvényekről hisz ezek nem oda valóak! sokkal nehezebb nem lesz  tőle a zsákunk, de jót teszünk a Heggyel.
Egy pár magyar túrázó látta idén az eseményt mikor odavittük a hegyimentőkhöz a sok szemetet és képzeljétek Ők is elkezdték szedni a szemetet a parkolóig. Örültünk neki.
Szóval egy kis összefogás kellene mert együtt sokkal többre mennénk!!!!
Üdvözlettel Bella...

Nem elérhető Samptomas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:Belépődíj a nemzeti parkba
« Válasz #8 Dátum: 2011. augusztus 20. - 14:31:53 »
Sziasztok!

Friss info: A belépőt a Carnicnál is meg lehet venni.

Üdv:

Tamás

Nem elérhető BEBTE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Belépődíj a nemzeti parkba
« Válasz #9 Dátum: 2012. június 12. - 13:32:43 »

Nem elérhető Nádi55

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Belépődíj a nemzeti parkba
« Válasz #10 Dátum: 2013. március 26. - 11:55:37 »
Szeretném megtudni, hogy a víztározó felöli erdészeti út sorompója a nyári időszakban is csak reggel 8-kor nyit ki? Ha tudtok erről információt, akkor azt szívesen venném!

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Belépődíj a nemzeti parkba
« Válasz #11 Dátum: 2013. március 26. - 12:36:18 »
Sajnos ennyire pontosan nem tudom, de valószínűnek tartom, hogy nem veszik annyira komolyan az időpontokat, azaz lehet hogy korábban, de az is lehet, hogy később nyitják ki éppen aznap. Ha valaki tud pontosabbat, kérem ossza meg velünk!
Budai Péter (admin)

Nem elérhető Nádi55

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Belépődíj a nemzeti parkba
« Válasz #12 Dátum: 2013. március 26. - 13:24:57 »
Köszönöm Péter! Egynapos túrát tervezünk, emiatt lenne fontos, hogy mikor tudunk bejutni...