Szerző Téma: Pelága-rét - Pelága-tó - Pelága-nyereg  (Megtekintve 7495 alkalommal)

Nem elérhető lomposlenia

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
    • Profil megtekintése
Pelága-rét - Pelága-tó - Pelága-nyereg
« Dátum: 2013. június 28. - 12:11:57 »
Sziasztok!

Az útvonalak leírása között ez szerepel:

"Újdonság, hogy 2012 őszén több, korábban jelzetlen ösvényt is turistajelzéssel láttak el. Így például a Pelága-rétről a Pelága-tó érintésével a Pelága-nyeregbe vezető csapást mostantól kék pont jelzi"

A GPS térképen az út viszont a rétről csak a tóig megy el, a nyeregig már nem. Tudjátok esetleg, hogy el lehet-e jutni a tótól a nyeregig biztonságos, egyértelmű (ha nem is jelzett) úton? Ha a nyereg felől szeretnénk közelíteni a tavat, akkor is egyértelmű, hol kell letérni?

Előre is köszönöm!

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Pelága-rét - Pelága-tó - Pelága-nyereg
« Válasz #1 Dátum: 2013. június 28. - 13:00:10 »
A GPS térképen szereplő útvonal korábbról van meg, amikor még jelzetlen ösvény volt ez az útvonal. Akitől kaptam, az a tóig ment fel akkor. Mindazonáltal valószínűleg nem csináltak új ösvényt, csak lejelezték. Ezért addig, amíg nem járom le én vagy más aki elküldi nekem a trackjét, a térképen ez a track fog szerepelni jelzettként (találomra nem látom értelmét behúzni egy összekötést a nyeregbe). A tó és a nyereg között semmilyen különösebb akadály nincs, csak fel kell menni a hegyoldalon. Legfeljebb köd esetén lehet probléma a tájékozódással, viszont ha lesz GPS-etek, akkor azzal fel lehet navigálni a nyeregbe. Ha nincs, akkor meg rá kell bízni magatokat a jelzésre - új, ezért elvileg jól követhetőnek kell lennie. Ennek a völgynek a turistautak hálózatába való bevonását egyébként jó ötletnek tartom, sok új variációs lehetőséget hordoz magában.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető lomposlenia

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
    • Profil megtekintése
Re:Pelága-rét - Pelága-tó - Pelága-nyereg
« Válasz #2 Dátum: 2013. június 30. - 08:31:03 »
Köszönöm! Akkor viszünk gps-t és ha arra végül járunk, elküldjük neked.

Nem elérhető Wolf

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
    • Profil megtekintése
Re:Pelága-rét - Pelága-tó - Pelága-nyereg
« Válasz #3 Dátum: 2015. június 24. - 17:38:35 »
Jó rég jártam erre, valószínűleg lomposleniának már nem is lesz aktuális a válaszom, de talán másnak hasznos lehet. Azt a bizonyos GPS-tracket még én küldtem Péternek, 2009 augusztusában voltunk ott. A nyeregbe nem mentünk fel, de a tavat megkerültük, és emlékeim szerint úgy tűnt, hogy a nyeregbe toronyiránt simán fel lehet menni. Rendesen emelkedik, de semmi különösebben veszélyes nem látszott arrafelé. Akkoriban még a lenti rész sem volt jelölve, tehát értelemszerűen ez sem. Megpróbálok berakni egy képet, így néz ki a felmenetel a Pelága-tótól. A tavat az óramutató járásával ellentétesen kerültük, ha lentről érkezel, akkor a jobb (Papusa felőli) oldala sziklásabb, szökdécselősebb, a bal (Pelága alatti) oldala meg sima és helyenként tocsogós-vizenyős. Legalábbis volt 6 éve...



(Péter, ha gondolod, tedd át a képet a saját szerverre, és írd át a fenti hivatkozást azéra, és akkor tovább megmarad. Ez most a Dropboxomból van hivatkozva, nem ígérem, hogy örökre ott marad. :-))

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Pelága-rét - Pelága-tó - Pelága-nyereg
« Válasz #4 Dátum: 2015. június 26. - 07:54:50 »
Szia!

Köszi a képet, lementettem és a legközelebbi galéria-generál alkalmával (érik...) felteszem és áthivatkozom.

Üdv: Péter
Budai Péter (admin)