Szerző Téma: Pietrele menedékház  (Megtekintve 25194 alkalommal)

Nem elérhető kbela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Pietrele menedékház
« Dátum: 2008. május 29. - 18:18:01 »
T. Fórum!
Én egy csoporttal szeretnék júliusban a hegységben túrázni. Úgy tudjuk, a Pietrele menedékház leégett tavaly. Mi történt azóta, van-e gondnok, lehet-e étkezni, mint régen.
Köszi: Béla
« Utoljára szerkesztve: 2008. május 29. - 18:20:29 írta kbela »

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Pietrele hírek
« Válasz #1 Dátum: 2008. május 30. - 13:37:28 »
2008 május 5-i dátumú információk alapján állítólag újra lehet étkezni a Pietrelénél. A hír közlője néhány portéka árát is megírta.

ételekitalok
kenyér fél lejtea 1 lej
rostonsült körettel - 14 lejkávé 2 lej
leves (csorba) 3,5 lejforró csoki 1,5 lej
omlett 2 lej(gyümölcs?)lé (2L) 2 lej
omlett túróval 2,5 lejrum (100 mL) 3,5 lej
tükörtojás 2 lejszilvapálinka 3,5 lej
sült virsli 3,5 lej

Szálláslehetőség egy nagyobb (Vila Stânisoara) és több kisebb faházban van. Árak: a nagy házban 35 lej/fekhely (2-3 ágyas szobákban), a kicsikben 10-20 lej/fekhely (ezekben azonban állítólag elég spártai körülmények uralkodnak - dohosak stb.)

Az alábbi számokon lehet érdeklődni illetve szállást foglalni: 40(0)788-302959 vagy 40(0)722-715595. Angolul valószínűleg beszél valaki a vonal túloldalán.

admin
Budai Péter (admin)

Nem elérhető retyezat

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 38
  • Erdély ékköve a Retyezát hegység
    • Profil megtekintése
    • Retyezát
Retyezát!
« Válasz #2 Dátum: 2008. július 25. - 13:00:54 »

  Hello mindenkinek! Ha bármilyen nemű információra szükségetek van ami a Retyezát hegységgel kapcsolatos. retyezat@citromail.hu
Állok rendelkezésetekre. üdv.
retyezat

Nem elérhető retyezat

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 38
  • Erdély ékköve a Retyezát hegység
    • Profil megtekintése
    • Retyezát
Re: Pietrele menedékház
« Válasz #3 Dátum: 2008. július 26. - 19:46:03 »
 üdv.

 A Pietrele menedékház valojában leégett, sajnos.

 A körülötte lévő házak még állnak egyesek elég jó állapotban vannak de némelyikük nagyon gáz: beáznik, büdös és szétesőben van.
A menedékház környéke egy szemétdomb.
A tulajdonos megválltozott, étkezni  lehet de nagyon pocsék a kiszolgállás,
mint tudjuk ez románia és még nincsenek tisztában azzal hogy a vendég van értük vagy forditva.
Amugy jó turázást!
retyezat

Nem elérhető trilla

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re: Pietrele menedékház
« Válasz #4 Dátum: 2008. szeptember 02. - 12:37:25 »
Sziasztok !

Mi augusztus végén töltöttünk 1 hetet ott.
Az étkezdében kifejezetten kedvesek, segítőkészek voltak velünk, szóval határozottan pozitív a tapasztalatunk a kiszolgálással kapcsolatban.

Üdv: Trilla

Nem elérhető kbela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re: Pietrele menedékház
« Válasz #5 Dátum: 2008. szeptember 11. - 18:06:22 »
Kedves Péter!

Közben új infók alapján a csoport máshol keresett szállást, ezért nem kerestem fel a fórumot. Most, hogy beléptem, látom a válaszokat, ezúton is köszönöm. A túra így is jó volt, eltekintve a napi esőktől.
A Pietrelét is megnéztük, láttuk az állapotokat, viszont egy jót ebédeltünk, a kiszolgálással nem volt bajunk.

Üdv: Béla

Nem elérhető tenor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Pietrele
« Válasz #6 Dátum: 2009. április 16. - 16:27:08 »
Üdv Mindenki!
A Pietrele Cabanan szerettem volna szállást foglalni június végére. A honlap szállásrendelésére semmi visszaigazolást nem kaptam -pedig kértem-. Ezután a Román Kultúra Háza egyik kedves ottlévője segítségével sikerült a két telefonszám egyikén elérni Constantin Radoi-t, aki azt válaszolta, még hideg van, nem foglalkoznak szállásfoglalással. Elgondolkodtató. 15 embert érint a dolog. Azért nem adjuk fel, mert érdemes próbálkozni. Minden évben csinálunk egy egész napos villámtúrát, mindig új barátokkal, immár öt éve. Már vannak visszatérők is köztük.
                                                                                                                                                                     tenor
Nagy István

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re: Pietrele
« Válasz #7 Dátum: 2009. április 24. - 14:37:17 »
Mondjuk úgy, hogy nem állnak a helyzet magaslatán... Egyszer talán megváltozik ez a fajta hozzáállás, ami más téren is megnyilvánul. Ha villámtúráról lenne szó, akkor érdemes megpróbálni az Enciánt is.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető klumpa

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
    • Profil megtekintése
Re:Pietrele menedékház
« Válasz #8 Dátum: 2009. október 26. - 14:18:33 »
Október 22-én is nyitva volt még a Pietrelle menedékház. 3 kémény is füstölt, a kantinban lehetett sört és kaját is venni, azonban szállást valamiért nem akart adni a baraátságtalan hölgy.
Találkoztunk túrázókkal akiket előző nap este 9kor esőben is elküldött.

Nem elérhető Abakusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Pietrele menedékház
« Válasz #9 Dátum: 2010. május 31. - 14:16:00 »
Sziasztok! Van valakinek új információja a Pietrele menedékház állapotáról?

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Pietrele menedékház
« Válasz #10 Dátum: 2010. június 02. - 13:08:30 »
Szia! A honlapjukon írtak szerint múlt ősszel elkezdték felújítani a kis épületeket és egy részüket téliesítették is. Hogy ez konkrétan mekkora minőségbeli ugrást jelent, arról nincs tudomásom, mindenesetre volt honnan ugrani... :)

Kicsit feljebb kúsztak a szállás és élelem árak is. Az előbbieket megtalálod itt (most frissítettem a leírást), az utóbbiakat pedig részletesen az ő weboldalukon. Néhány példa:

ételekitalok
leves (csorba) 5 lejtea 1 lej
omlett 3 lejkávé 2,5-3 lej
omlett túróval 4 lejforró csoki 2 lej
tükörtojás 3 lejalmalé 4 lej
sült virsli 4 lejforralt bor 4 lej
rántott sajt 5 lejsör (Ursus, Timisoreana) 4 lej
juhtúrós-tejfölös puliszka 6 lejásványvíz (0,5 L) 2,5 lej
rostonsült körettel 17 lejásványvíz (2 L) 5 lej
Budai Péter (admin)

Nem elérhető retyezat

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 38
  • Erdély ékköve a Retyezát hegység
    • Profil megtekintése
    • Retyezát
Re:Pietrele menedékház
« Válasz #11 Dátum: 2010. augusztus 13. - 16:55:20 »
     

    A Pietrele Menedekhaz meg varat magara,

   ugyanis itt is gyanus ugyletben keveredtek a "tulajok"
eddig az ugyvezeto igazgato intezkedett Csak!! a tulaj!meg teljesen mast akar!

Igyhat kitudja lesz- e meg ebbol valami!?
retyezat

Nem elérhető erdelyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • Profil megtekintése
Re:Pietrele menedékház
« Válasz #12 Dátum: 2012. október 24. - 18:40:06 »
Mi most voltunk október elején. Az egyik kicsi - kályhát is tartalmazó - 3 személyes házacskát kaptuk. Szűknek szűk, de otthonossá, és meleggé :) tette, hogy a "házigazdától" kapott fával begyújthattunk estelente. Ez jó volt! A szállás ebben 30 Lej/fő/éj, az Ursus sör 5 Lej, a vodka 4.50 Lej. Alig voltak túratársak, csak mi hárman iszogattunk délutánonként a túrákról visszatérten. Nagyon jól éreztem magam a Retyezátban, szeretnék jövőre is eljutni ide!

Nem elérhető Cav004

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Pietrele menedékház
« Válasz #13 Dátum: 2012. október 26. - 14:37:12 »
Mi október 22-én szerettünk volna megszállni itt, egy jó hosszúra sikerült túra után. Előre nem foglaltunk szállást, bíztunk a jószerencsében, és abban, hogy hétfő volt. Délután 5-6 óra felé értünk ide, egy lélek nem volt sehol. Az étteremben volt egy nő, nemes egyszerűséggel közölte, hogy no room. De azt se mondta, hogy kempingezzünk ott, hogy együnk valamit, hanem elment. Pár perc múlva visszajött, és még hozzátette, hogy egy nagy csoportot várnak... De láthatóan nem sajnálta cseppet sem a dolgot, és a nagy csoport is kétséges volt szerintem.
Felszívtuk magunkat és még gyorsan lesétáltunk a Carnicban parkolt kocsiig, ahol viszont a nagyon rendes kempinges ember befogadott, térítés nélkül. :)

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Pietrele menedékház
« Válasz #14 Dátum: 2012. november 16. - 08:45:32 »
Bizony, a Pietreléről nekem sem a vendégszeretet jut eszembe elsőként. Pedig ilyen jó fekvésű helyen nagyon minőségi turistaközpontot lehetne üzemeltetni... ha olyan hozzáállással lennének, mint a Carnic-i kempingesek.
Budai Péter (admin)