Szerző Téma: iható víz  (Megtekintve 9956 alkalommal)

Nem elérhető hilda

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
iható víz
« Dátum: 2012. július 09. - 10:23:37 »
Tudnátok segíteni abban, hogy milyen ivóvíz-lelő helyeket ismertek 2000 m fölött? Konkrét kérdés: A Bukura-tónál és a Zenoaga-tónál van-e iható víz?

Nem elérhető Faronto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:iható víz
« Válasz #1 Dátum: 2012. július 11. - 12:18:56 »
A Bukura tónál a hegyimentők háza mellett van vízvételi lehetőség bőségesen!
A Zenoaga -nál nem tudom,de még sose okozott az ivóvíz problémát a Retyezátban .

Nem elérhető hilda

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:iható víz
« Válasz #2 Dátum: 2012. július 18. - 12:27:19 »
Köszi, ez jó hír. Amúgy már megtanultam, hogy mindaddig iható a hegyi víz, amíg biztosan tudom, hogy feljebb nincsenek legelő birkák. Egyszer megjártam.:(

Nem elérhető retyezat

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 38
  • Erdély ékköve a Retyezát hegység
    • Profil megtekintése
    • Retyezát
Re:iható víz
« Válasz #3 Dátum: 2012. július 24. - 07:59:05 »
      Ivó víz!

 A Retyezátban bárhonnan ihatsz, patakból, tóból,vagy forrásból , rengeteg van belőlük és ha kifogytunk mielőtt elérnénk őket, akkor havat olvasztunk, még az eső vizet is nemegyszer megittuk, csak fel kell fogni valamibe...
retyezat

Nem elérhető Faronto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:iható víz
« Válasz #4 Dátum: 2012. július 26. - 13:33:07 »
retyezat!

Szerintem a kérdés  nem arra irányult,hogy ki tudja helyesen leírni ,ivóvíz (egyébként egybe írják )hanem segítséget kért egy túrázó és a fórum célja úgy gondolom,hogy segítsünk neki !
Egyébként amikor látom a tengerszemekbe dobott szemetet,gusztus dolga de én nem innék belőle,főleg,hogy bőségesen áll rendelkezésre "biztonságos" ivóvíz. Ez vonatkozik a patakokra is ,amikben ki tudja,hogy feljebb nem mosakodik-e valaki éppen.
Természetesen mindenki abból iszik amiből akar,gyomra válogatja,én mégis azt javaslom,hogy biztonságos lehetőséget válasszunk.

Nem elérhető retyezat

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 38
  • Erdély ékköve a Retyezát hegység
    • Profil megtekintése
    • Retyezát
Re:iható víz
« Válasz #5 Dátum: 2012. szeptember 01. - 08:02:02 »
Ó ne legyünk már ennyire finnyásak!

Attól hogy egy két konzerves doboz itt-ott a vízben van hidd el ettől még iható!
Aggódnunk inkább a juhszar és tehénfos miatt kellene amit az oldalakról az eső belemos a tavakban! De ennek ellenére innen isznak a turisták és senki soha még ettől nem betegedett meg. (MÉG!)
 


 Így hát kedves "Faröntő" igyál nyugodtan a vízből a Retyiben, bármiből legközelebb! Meglásd csak szomjat ólt! ( Ja és a vesszőt a szó végére tesszük nem az elejére!)
retyezat

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:iható víz
« Válasz #6 Dátum: 2012. szeptember 04. - 09:30:03 »
A "soha senki" szerintem nem állja meg a helyét (tudok ellenpéldát). Pontosan az általad is említett okok miatt kell vigyázni azzal, hogy honnan vesz ivóvizet az ember. Emellett mindig számít az egyéni érzékenység - kinek mit bír a gyomra. Ezért szoktam én azt tanácsolni, hogy ha csak lehet, forrásvizet igyon mindenki a Retyezátban (is). Ami nem azt jelenti, hogy minden más megoldás rossz lenne, de ez a legbiztosabb.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető Faronto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:iható víz
« Válasz #7 Dátum: 2012. szeptember 05. - 19:48:42 »
Retyezat, látom te nagy megmondó ember vagy. Ha nem haragszol akkor nem süllyedek le a szintedre. Én inkább kirándulok és hegyet mászok addig amíg te a gép előtt ülsz és kioktatsz másokat olyan dolgokról amikről a tudásod meglehetősen hiányos! Ezzel én lezártam! Majd most jól megmondhatod megint :-)
Elég sokat járok a Retyezátba és azért regisztráltam,hogy hátha segíthetek valakinek akinek kérdése van. De látom,minden fórumnak megvan a maga "okos" hozzászólója .
Igyál nyugodtan azt amit akarsz, a kérdező így is választ kapott,csak sajnos nem tőled!