Szerző Téma: 2 napos túra a Retezatban  (Megtekintve 8347 alkalommal)

Nem elérhető Loree

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
2 napos túra a Retezatban
« Dátum: 2012. június 12. - 13:15:35 »
Kedves Túrázótársak és Admin!

Július hónapban szeretnék felmenni negyedmagammal a Retyezátba. Nincsen konkrét tervünk, egyszerűen csak szeretnénk beleszeretni :)
Nagyon profi a honlap, rengeteg hasznos információt kaptam már eddig is, de kérnék szépen segítséget főleg az időbeni tervezéshez, hogy ki milyen útvonalat és szállást javasol. MINDEN kombináció érdekel. Egyenlőre az időbeni gerincét írom le, erre kérnék segítséget tőletek. Amit biztosan szeretnék meglátogatni az a Retezat és Peleaga csúcs ill. a Bukura tó és környéke, esetleg a Bukura csúcsok.
Az alap felállás, hogy autóval érkeznénk 1. nap az utolsó lehetséges pontig és IDE is érkeznénk vissza a 3. nap végén, tehát a 4. nap már indulunk haza, mivel az utazás 1-1 nap autóval.
Tehát:
1. nap: utazás, érkezés a Retyezátba. Kérdés: az autót melyik szálláshelyen tegyük le? Egyúttal itt meg is szállnánk.
2. nap: A Retyezát csúcs + sátorozás
3. nap: Peleága csúcs esetleg a Bukura csúcsokkal + este oda érkeznénk vissza, ahol az autót hagytuk. A 2-3 napok felcserélhetők!
3. nap: utazás haza

Minden megoldás és javaslat érdekel, mert ez csak TERV. Sajnos magát a nettó túra időt 2 napba tudom belezsúfolni :(
Annyit írnék még kiegészítésként, hogy gyakorlott túrázó vagyok, de eddig csak főleg a Bihari hegyekben és Pádison túráztam. Komolyabb terepek, 7-8 óra gyaloglás nem okoz gondot!
Előre is köszönöm segítségeteket! Üdv: Loree

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:2 napos túra a Retezatban
« Válasz #1 Dátum: 2012. június 12. - 14:21:19 »
Szia!

Szűkös az időkeret, de a terved megvalósítható. Első nap Cârnic-ig autóval, és ottalvás, vagy eggyel feljebb a Pietrelén (ha még világossal felértek, érdemes, mert időt nyertek vele másnapra. Második nap: Pietele > Lolája-gerinc > Retyezát > Bukura-csúcsok > Bukura-tó. Harmadik nap: Bukura-tó > Pelága > Papusa > Gáles-tó > Pietrele.  Ez egy szép nagy kör sok látnivalóval (és szintkülönbséggel), de az időjárásnak is veletek kell lennie.

Természetesen ez csak egy a lehetőségek közül, nyugodtan szóljanak hozzá mások is :)

Üdv: Péter
Budai Péter (admin)

Nem elérhető Faronto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:2 napos túra a Retezatban
« Válasz #2 Dátum: 2012. június 12. - 15:26:23 »
Szia!
 Juni1-4 között voltunk fenn. Budapestről 8 óra alatt értünk a Carnic-ig. Javasolnám én is ,hogy menjetek még aznap tovább legalább a Pietreléig. Mi hajnalban indultunk Bp-ről és szerettünk volna még aznap a Bucura-tóig feljutni. Az időjárás közbeszólt de a Gentiana-ig felmentünk ez kb 2 óra a Carnic-tól.Eléggé átáztunk de Lajos bácsi gyorsan meleget varázsolt,hogy megszáradjon reggelre minden.
A második nap reggel felmentünk a Bukura-tó-ig ,(kb 3 óra)letáboroztunk és még aznap felmentünk a Peleaga-ra,harmadik nap Bukura I,Retezat,Bukura II és vissza a táborhoz.
Negyedik nap le 4-4,5 óra az autóig és irány haza. Összességében szerencsénk volt az idővel,a leírt útvonalon néhány kisebb hófolttal találkoztunk és bár vittünk,de hágóvasra és csákányra már nem volt szükség. Ha a hónap első felében mentek akkor a Gentiana házban Lajos bácsi vidám perceket szerezhet  :)   

Jó utat!

Üdv:
Dénes

Nem elérhető ignoop

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:2 napos túra a Retezatban
« Válasz #3 Dátum: 2012. június 12. - 16:19:51 »
Hali!

Amit Admin írt, én is melegen ajánlom. Ha visszajutok valamikor és kevés az időm hasonló túrára mennék. A második napi részt májusban próbáltam, a Retyezát csúcsig végig a gerincen sok energia ráment, de onnan már nincs messze a Bukura tó. (sőt most már biztosan jobbak a viszonyok) Ha rosszabb az idő nem akartok végig gerincen menni, ajánlanám a Gentiana felé (nagyon szép völgy) fel a hágóra onnan Bukura II. majd Bukura tó. Visszafelé pedig szintén amit Admin írt, az egy kellemes, kevésbé látogatott völgy ha nem tévedek.
Továbbá első nap érdemes Pietreléig felmenni, főleg ha a gerincen akartok menni.

Sok sikert! Jó nektek!

Nem elérhető Loree

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:2 napos túra a Retezatban
« Válasz #4 Dátum: 2012. június 18. - 12:31:46 »
Sziasztok! Köszönöm a javaslatokat, sokat segítettek!

T. Admin! Amit javasoltál, tetszik. Olvasom a túrajelzések,utak leírását, de kérlek abban segíts, hogy az általad javasolt Bukura-tó > Pelága > Papusa > Gáles-tó > Pietrele hány órába telik? Azt írja a túraleírás, hogy Papusáig 5,5-6óra, ill. Gáles-Pietrele 3,5-4,5 óra.

Köszönöm!

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:2 napos túra a Retezatban
« Válasz #5 Dátum: 2012. június 18. - 18:08:37 »
A megadott idők a teljes útvonalra és az útleírás irányára értendők. Tehát a sárga keresztre írt 5,5-6 óra a Kuszturáig érvényes, a Gáles-völgy pedig rövidebb lesz lefelé, mint a leírásnál megadott idő (ami a felfelé útra vonatkozik). Az én javaslatomra olyan 8 órát saccolnék, de természetesen ez a tempótól és az időjárástól nagyban függ (illetve az előző napi túra okozta fáradtságtól), így nehéz "felelősen" nyilatkozni a szükséges időt illetően. Az biztos, hogy egész napos túra lesz.
Budai Péter (admin)