Szerző Téma: Túrabeszámoló 2010 okt 7-8  (Megtekintve 9749 alkalommal)

Nem elérhető Bige

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Túrabeszámoló 2010 okt 7-8
« Dátum: 2010. október 13. - 19:48:43 »
Üdv mindenkinek!
Igen, teljesült az álmom eljutottam a Retyezátba! Negyvenhét év után először. Aktiv gyalogturázó, sitúrázó voltam 24 éves koromig, aztán jött a szerelem, motorszerelem (most is tart még).Kilenc éve ismét bevozott a természet, téli nyári túrák következtek. Nagy álmom teljesült.
Október 6-án este 8 órakor indultunk négyen( a hétből). Gyergyószentmiklós -  Peleága Rét 430 km. Hajnali 4-kor zárt sorompót találtunk a Gura Apei nevű gyűjtőtó felső felénél. Két óra dekkolás után sikerült élő emberre találni, és fizetni(autó 7 lej, személy 5 lej), na meg bemenni. A lakatkulcs a sorompó mögött volt 1 kő alatt, gyakorlatilag magunkat kelett beengedni. A Peleága Réten vadiúj emeletes hegyimentőház fogadott, ablakán papír hogy az egyik szoba nyitva, használjuk bizalommal, távozáskor csukjuk be az ajtót. Rögtön nem akartunk sátrazni. Minimális csomaggal mentünk fel a Bukura tóig és aztán Lia, Anna, Viorika, Florika meglátogatása volt a programon. Az időjárás kegyes volt, de nem nagyon szép.Innen visszaereszkedtünk a Rétre a házhoz. Innen reggel (nem korán persze) ismét felmentünk a Bukurához, ragyogó napsütésben, majd a sárga kereszten a Peleága csúcsra. Itt ránk zuhantak a felhők de nem azelőtt mielőtt szét tudtunk volna nézni.Eszméletlen a látvány, rámtört egy olyan érzés hogy milyen parányi is az ember, és magasztos a Hegy! Végtelen alázat és öröm öltött el, hogy kegyesen magához engedett a Hegy!
Ide még visszajövünk!
 A Bukura tavi Hegyimentőház is nyitva volt(későn vettük észre)
Emberek a Hegyen: csütörtökön 6 embert láttunk messziről, pénteken egy német és egy szlovák házaspárt, majd még négy emberrel találkoztunk. Az állatvilágot egy zerge képviselte. Szép időt mindenkinek!

Nem elérhető vmaast

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:Túrabeszámoló 2010 okt 7-8
« Válasz #1 Dátum: 2010. október 17. - 17:29:30 »
Szia!
Örülök hogy jól sikerült a túrátok :)
vm

Nem elérhető jan

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
    • Profil megtekintése
Re:Túrabeszámoló 2010 okt 7-8
« Válasz #2 Dátum: 2010. október 29. - 12:05:01 »
Ez igen! Nincs nagyon hideg már ott olyankor?

Nem elérhető Bige

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:Túrabeszámoló 2010 okt 7-8
« Válasz #3 Dátum: 2010. november 12. - 17:21:39 »
Ez igen! Nincs nagyon hideg már ott olyankor?
De hideg van csak nem nagyon ::) Minusz 4-minusz 6 plusz 6-plusz 8 mikor tetőzik a hő. De ez nem akadály mert mi van akkor mikor télitúrán van az ürge?? Turasí, például. Hó tetején sátrazás? Na ugye most már meleg lett a minusz 4?? ;D
Alig várom a telet imádok sizni!
Tisztelettel Bige
Vasjon hogy lehet képeket feltenni??? Egyáltalán?

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Túrabeszámoló 2010 okt 7-8
« Válasz #4 Dátum: 2010. november 18. - 10:25:24 »
Vasjon hogy lehet képeket feltenni??? Egyáltalán?

Ha a képgalériára gondoltál, úgy lehetséges, hogy elküldöd nekem azokat a képeket levélben amiket szeretnél viszontlátni, és ha én is úgy ítélem meg akkor felteszem őket mihelyst ráérek ;)
Budai Péter (admin)

Nem elérhető Bige

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:Túrabeszámoló 2010 okt 7-8
« Válasz #5 Dátum: 2010. november 19. - 20:08:34 »
Megértettem.
Üdv