Szerző Téma: Nem voltam meg, de menni akarok!  (Megtekintve 10825 alkalommal)

Nem elérhető Bige

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Nem voltam meg, de menni akarok!
« Dátum: 2010. szeptember 10. - 20:28:31 »
Nem voltam soha még a Retyezátban, de most készülök menni. Lessz olyan társam persze aki már volt, de ezek ellenére is szeretnék kérdezni.
- Mennyire járható(nehéz) a piros sáv a Gura Zlata menedékház felöl a Zanoaga tóhoz?
Innen szeretnénk felmenni, a Zanoaga tó melett táboroznánk. A cél csillagturák.
- Időpont szeptember 22-26, vagy szept.29-okt.3
- Időjárás infó?(megbizható?)
- Milyen a menedékház megközelitése autóval?(3-mas Golf) Gondolok itt a Hátszeg-Totesti-Ostrovu mic-balra letér Clopotiva-Bradetel tábor-Gura Zlata menedékház útvonalra.
Számitásaim szerint 36 km Hátszegtől.
- Van-e valaki aki innen közelitette meg a hegyet? Szeretném ha információval segitene.
Üdv Endre

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Nem voltam meg, de menni akarok!
« Válasz #1 Dátum: 2010. szeptember 14. - 09:50:39 »
Az autós megközelítéssel nem hiszem, hogy gond lesz. A turistaútról nem tudok friss infót, de szerintem azzal sem lesz probléma. Az időjárás pedig kiszámíthatatlan... Készüljetek hidegre. Ajánlom a Cuntu és a Szárkő meteo állomások adatait nézegetni ezen az oldalon (ezek konkrét mért értékeket mutatnak). Jó utat!
Budai Péter (admin)

Nem elérhető vmaast

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:Nem voltam meg, de menni akarok!
« Válasz #2 Dátum: 2010. szeptember 14. - 12:41:59 »
Szia!

A Gura Zlata - Zenoga nem lesz ám gyenge etap ;-)
Csillagozni ráadásul nem onnan lehet igazán jól, hanem a Bukurától (Peleaga, Retyezát, Pápusa, Gáles, Taul Dintre Brazi - az egyik legszebb tó). Nem véletlen van ott néha akkora tömeg.
Mi aug 25-től szept. 3-ig voltunk fent. A Bukura partján volt hogy 43 sátor állt, másnap aztán tízen maradtunk, mert megjött a rossz idő. Napközben 6 fok, éjjel ittunk... Lementünk Pietrele-ig mert tartottunk a hótól, ami 1-én meg is jött... Előtte meg porrá égtünk :)
Ha felmennétek Bukuráig, a Zsudel hágó szintén durva séta, de megéri, főleg mert ott vannak a katlan tavai.
A Zenógánál jól el van rejtve a vízvevőhely! Ha a mentőkunyhónál állsz, a tó bal parta felett vannak nagyobb sziklacsoportok (a süppedős folyásokon túl), az egyik oldalából folyik tiszta víz. A jobb parton legeltetnek.

Amúgy pedig jóóóóóó utat!!!

Nem elérhető Bige

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:Nem voltam meg, de menni akarok!
« Válasz #3 Dátum: 2010. szeptember 15. - 16:39:55 »
Az autós megközelítéssel nem hiszem, hogy gond lesz. A turistaútról nem tudok friss infót, de szerintem azzal sem lesz probléma. Az időjárás pedig kiszámíthatatlan... Készüljetek hidegre. Ajánlom a Cuntu és a Szárkő meteo állomások adatait nézegetni ezen az oldalon (ezek konkrét mért értékeket mutatnak). Jó utat!
Kösz szépen! Megfogadom a tanácsod!
Üdv Endre

Nem elérhető Bige

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:Nem voltam meg, de menni akarok!
« Válasz #4 Dátum: 2010. szeptember 15. - 17:00:55 »
Szia!

A Gura Zlata - Zenoga nem lesz ám gyenge etap ;-)
Csillagozni ráadásul nem onnan lehet igazán jól, hanem a Bukurától (Peleaga, Retyezát, Pápusa, Gáles, Taul Dintre Brazi - az egyik legszebb tó). Nem véletlen van ott néha akkora tömeg.
Mi aug 25-től szept. 3-ig voltunk fent. A Bukura partján volt hogy 43 sátor állt, másnap aztán tízen maradtunk, mert megjött a rossz idő. Napközben 6 fok, éjjel ittunk... Lementünk Pietrele-ig mert tartottunk a hótól, ami 1-én meg is jött... Előtte meg porrá égtünk :)
Ha felmennétek Bukuráig, a Zsudel hágó szintén durva séta, de megéri, főleg mert ott vannak a katlan tavai.
A Zenógánál jól el van rejtve a vízvevőhely! Ha a mentőkunyhónál állsz, a tó bal parta felett vannak nagyobb sziklacsoportok (a süppedős folyásokon túl), az egyik oldalából folyik tiszta víz. A jobb parton legeltetnek.

Amúgy pedig jóóóóóó utat!!!
Nem gondoltam könnyünek ez igaz! Gyakorlott téli-nyári turázó vagyok, többszöri Kelemen Havasok, Nagyhagymás stb. sítúra, sátor a hó tetején(3 naposak), igazi 12-13 órás(fejlámpa fénye melett) utak hóban. Ezért bizok benne hogy menni fog. Köszönöm a tanácsaidat lehet hogy mégis csak a Bukurát válasszuk?! Van valószinüsége, ma lessz a megbeszélés a társaimmal is.
Üdv és tisztelet mindenkinek Endre

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 278
  • peterbud
    • Profil megtekintése
    • www.retyezat.ro
Re:Nem voltam meg, de menni akarok!
« Válasz #5 Dátum: 2010. szeptember 15. - 18:45:12 »
Endre,

Igaza van vmaast-nak a csillagtúrát és a Zsudele-hágót illetően. A Bukuránál most már tuti nem lesz tömeg, és sokkal több látnivalót elértek onnan. A Zsudele-hágó pedig ha vizes/saras/jeges, akkor nem ajánlom, nagyot lehet csúszdázni onnan és matrac helyett sziklák várnak lent. A tavak látványát viszont biztonságosan ki lehet élvezni a Kapu-tó platójának széléről, vagy még feljebb a Bukura-kapu mellől, illetve a Függő-tóig biztos fel tudtok még most menni, onnan is.

Az alábbi kép a Kapu-tó és a Függő közötti részről készült:


Ennek a jobb alsó részén pedig látható a Zsudele-nyereg alatti neccesebb (csúszós terep esetén) szakasz egy része (helyenként "inka ösvénnyé" szűkül a meredek hegyoldalban).

Budai Péter (admin)

Nem elérhető Bige

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:Nem voltam meg, de menni akarok!
« Válasz #6 Dátum: 2010. szeptember 16. - 19:45:59 »
Nagyon rendesek vagytok! Köszönöm a segitséget és minden infót. Ilyenkor minden hasznos, és szeretek a más tapasztalataiból okulni. A tervünk is változott. Volt egy ismerösünk foto turán egy hónappal ezelőtt.Pontosan a Peleága Rétig ment, Skoda Octaviaval. Ugyanaz az útvonal csak tovább ment Gura Apei gyűjtőtavat elhagyva a Peleága Rétig. Berajzolta az útvonalat amiket bejártak 2 nap alatt.Innen már nincs messze a Bukura tó azt mondta az emberünk.
Mit szóltok ehhez az ötlethez??
Nagyon szépek a képek egyébként. Alig várom már! Ha az idö megviccel (általánosan) akkor csúsztatunk az induláson még egy hetet (szeptember 29).

Nem elérhető vmaast

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:Nem voltam meg, de menni akarok!
« Válasz #7 Dátum: 2010. szeptember 19. - 10:05:27 »
Mi a Bukuránál azt tapasztaltuk, hogy a legtöbben a Peleága felől jöttek fel. Pont amikor odaértünk, akkor indult lefelé egy kinti magyar srác, aki sűrűn járja a Retyezátot, azt mondta, háromnegyed óra alatt le lehet érni. Arra tippelek, felfelé sem lehet két óránál több.
Mi mondjuk északról mentünk, Carnic-Pietrele irányból, az viszont két nap ;-)

Nem elérhető Bige

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:Nem voltam meg, de menni akarok!
« Válasz #8 Dátum: 2010. szeptember 19. - 16:03:21 »
Szevasz!
Igy van, Peleaga Rét-Bukura másfél-két óra a mi információnk szerint is. Nekünk eléggé fontos a mihamarabbi feljutás, és a jó megközelités(autós). Az EKE országos elnöke volt fennt ugyanigy, augusztusban fotóturán. Néhányan EKE tagok is vagyunk, mostanig összeverődtünk heten, mind régi "hegyiemberek" :)). Van aki már járt is nomád turán Ohaba de sub Piatra- Buta menedékház útvonalon. Utólag beismerik hogy irtó hűjén tették. Illegális sátrazások, toronyiránti útvonalak, állati nagy zsákok, stb.
Igaz ennek 14 éve.:))
Szép túrákat, jó időt mindenkinek
Üdv Endre