Közösség > Hírek és beszámolók

Belépődíj a nemzeti parkba

(1/3) > >>

admin:
A nemzeti park weboldalán olvasható hír szerint idén áprilistól újra belépődíjat szednek a Retyezátba látogató turistáktól. A 7 napig érvényes belépő összege csekély, fejenként 5 lejbe kerül (14 éves kor alatt a belépés ingyenes). A befolyt összegből a szemétszállítás költségeit szándékoznak finanszírozni.

A közlemény szerint a Nucşoara-i látogatóközpontnál és a Gurai Apei víztározónál lehet jegyet váltani. Hogy mi van azokkal, akik Râuşor, vagy a Buta-szoros felől közelítik meg a hegységet, arról nem szól a fáma... Igyekszem utánajárni a dolognak!

admin:
Kérdésemre a nemzeti park azt a tájékoztatást adta, hogy a következő két hét folyamán fogják kialakítani a belépődíj szedés infrastruktúráját a park területére bevezető utakon. Egyenlő elbánásban lesz része tehát a Pietrele, Râuşor, Gura Zlata és a Buta-szoros felől érkezőknek.

Ne sajnáljuk azt az 5 lejt, ennyivel hozzájárulhatunk a Retyezát tisztaságához...

admin:
Frissítettem a nemzeti parkot bemutató oldalt, ahol egy bekezdésben összefoglalva megtalálható minden információ a frissen bevezetett belépővel kapcsolatban.

klumpa:
5 lejt tényleg nem szabad erre sajnálni (szerintem a rendszer üzemeltetése többe fog kerülni)
Alig várom már, hogy mehessek ki!

retyezat:
   
   Most erkeztunk haza a Retyibol,

  Nagyon szep helyeken jartunk, amerre mentunk minden apro szemetet felszedtunk es atadtuk a hegyimentoknek.
  Nagyon sok szemet van mindenfele!!! MIERT??? meg mindig.
Meg ott is szemet van ahol ember nem jar (pl.cipotalp, ezeket ledobjak a csucsokrol)
Es elszomorito hogy egyesek eldugjak kovek, bokrok ala vagy akar 10 meterre bedobjak az erdoben.
  Szoval tenyeg ne sajnaljuk az 5 lejt?! De hidjetek el sokkal tobbet teszunk azzal hogy nem dobunk el semmit! vagy akar probaljuk meg osszeszedni a mar eldobott szemetet, tudom furcsan fognak ratok nezni a turazok (ismeros erzes) de ezzel teszunk igazan jot e Hegynek!!!!!!!
   
    A Bukuranal figyeltem a hegyimento cigizett, ugyanugy eldobta a menedekhaz elott a csikket!

   KERDEM EN, EZT A BELEPOT EZEK TENYLEG SZEMET SZEDESRE KOLTIK????

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése